Na een aantal misperen in de competitie kon het bekertoernooi misschien als verfrissend worden ervaren voor het geplaagde Ajax. Saenden was met respect wellicht hiervoor de ideale tegenstander in dat opzicht. De huidige nummer 3 in de 3e klasse zou doorgaans toch wel uiteindelijk aan het korstte eind trekken, maar het trof nu wel en zeer gehavend Ajax. Allereerst moest Ajax voorafgaande de wedstrijd in allerijl nog een grensrechter regelen (waarvoor dank Ruud Beets) en vervolgens moest Ole Tobiasen puzzelen. Liefst 10 (!) basisspelers waren door diverse redenen afwezig.

Wedstrijdbeleving door Marcel

De eerste 20 minuten waren ronduit onsamenhangend. Rommelig en in een veel te laag tempo (vanuit Ajax perspectief gezien) kon de thuisclub met opgestroopte mouwen Ajax eenvoudig kon bijbenen. Eigenlijk was het Jordi Wigman namens Saenden in de 21e minuut die voor Ajax het startsein gaf om de wedstrijd energieker te gaan aanpakken. De spits van de thuisclub zag doelman Jesper van der Mark iets te ver voor het doel staan, maar ternauwernood kon de ervaren doelman de bal nog overtikken op het laatste moment. Hierna denderde Ajax over Saenden heen. Binnen een tijdsbestek van 9 minuten stond het van 0-0 opeens 0-4! Allereerst was het Chip Engels met een heerlijke krul in de rechterhoek die de score opende (26e minuut). Twee minuten later was het Ufuk Ulker die Ziyad Mansy simpel de 0-2 liet binnen tikken.

In de 33e minuut werd Vurnon Anita binnen het strafschopgebied pootje gelicht en Jarchinio Antonia scoorde beheerst de 0-3 uit de toegekende penalty.
Het was ruim een minuut later diezelfde Antonia die op links een strakke voorzet gaf waarna Chip Engels de bal pas in de tweede instantie binnenschoot na eerst een redding van de doelman Gennaro Liklikwatil (0-4). Ondanks dat Ajax de thuisploeg dwong tot het maken van foutjes door het tempo flink op te schroeven, was het toch Ferry Heijnis die de bal in het zijnet schoot bij een spaarzame uitbraak van Saenden. De ruststand was derhalve 0-4.

Tweede helft

Na de pauze een bijna identiek beeld die we ook zagen bij de opening van de eerste helft. Het was weer erg onsamenhangend en slordig van beide kanten. De positief ingestelde thuisclub kreeg zelfs de eerste grote kans in minuut 55 via Damian Wijndal die de voeten vond van doelman van der Mark. Ook Jordi Wigman zag niet veel later zijn inzet / kans via een Ajax been en de bovenkant van de lat in rook opgaan.

Toch was het Ajax dat uiteindelijk veel efficiënter en professioneler was en wel raad wist met de kansen die het kreeg. Na een prima solo van Rafael Camargo Dantas was het wederom Chip Engels (zijn 3e) die de 0-5 op een artistieke manier binnen schoot. Ajax had de touwtjes weer stevig handen en via Lulinho Martins kreeg het twee grote kansen om de score nog verder op te voeren maar doelman Liklikwatil voorkwam dit. Ook in de 79e minuut voorkwam hij een doelpunt door invaller Roman Lichvàr van het score af te houden. Ruim een minuut later (op aangeven van Lulinho Martins) kon Roman Lichvàr alsnog zijn doelpunt bijschrijven met een droge schuiver (0-6).

Hierna geloofde Ajax het wel en zowaar kreeg de thuisclub in de slotfase nog twee grote kansen om de spreekwoordelijke eer te redden via Jordi Wigman (via een Ajax been op de lat) en een hard schot die voorlangs ging via Mees de Droog. Uiteindelijk kon iedereen leven met de uitslag, want Ajax had logischerwijs gewoon meer inhoud. Saenden heeft zicht echter op een positieve manier laten gelden en het Ajax zeker niet cadeau gegeven. Ajax bekert door naar de laatste zestien. De loting is op vrijdag 27 februari 2026, de wedstrijden worden gepland doordeweeks op 10, 11 of 12 maart.

Klik hier voor meer foto’s van deze wedstrijd en hier om deze te bestellen.

Later meer.